Yerba mate
Yerba Mate(https://cupandyou.pl/herbata/herbata-mate.html) to jedna z najpopularniejszych herbat ziołowych na świecie. Istnieje jednak znacznie więcej odmian yerba mate. Yerba Mate, znana również jako yerba mate pota, to wywar z kory drzewa Yerba Mate. Kora tego drzewa była używana do celów leczniczych od wieków, prawdopodobnie sięga czasów przedkolonialnych. Kora tego drzewa ma silne właściwości przeciwutleniające i była wykorzystywana do produkcji różnych herbat ziołowych, w tym między innymi:

Yerba Mate jest ostatnio powszechnie uznawana za korzystną w leczeniu wielu schorzeń. Jest stosowany w leczeniu lęku, zmniejszaniu bólu i leczeniu wielu innych schorzeń. Ponieważ zawiera dużą liczbę silnych przeciwutleniaczy, wykazano, że zapewnia doskonały wzrost długości życia, obniża poziom cholesterolu, a nawet może spowolnić proces starzenia. Niektóre badania sugerują nawet, że korzyści zdrowotne zapewniane przez Yerba Mate są podobne do tych, jakie zapewnia umiarkowana konsumpcja kawy.

Korzyści zdrowotne Yerba Mate są widoczne podczas picia jej jako napoju. Chociaż smakuje dobrze, prawdziwą atrakcją są korzyści zdrowotne, jakie zapewnia. Zazwyczaj, pijąc filiżankę gorącej wody z yerba mate, zauważysz następujące efekty: uczucie czystości w twoim ciele dzięki antybakteryjnym właściwościom herbaty, uczucie ciepła w twoim ciele, ulga w kwasowości żołądka, obniżenie ciśnienia krwi i wzrost energii. Oprócz tego, pijąc herbatę yerba mate, zauważysz również spadek poziomu stresu, a nawet złagodzenie niektórych częstszych bólów głowy, których doświadczają ludzie. Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, wyraźnie widać, dlaczego ten napój stał się tak popularnym źródłem pożywienia dla milionów ludzi.

Jednym z najciekawszych elementów spożywania yerba mate jako napoju jest fakt, że może ona pomóc w leczeniu wielu różnych dolegliwości fizycznych. Chociaż może się to wydawać sprzeczne z intuicją dla tych, którzy spożywają go jako herbatę, powodem, dla którego jest tak skuteczny, jest to, że zawiera duże ilości przeciwutleniaczy, które są silnymi zwalczającymi wolne rodniki. Przeciwutleniacze mogą naturalnie neutralizować wolne rodniki w twoim ciele, zmniejszając ilość uszkodzeń, jakie wyrządzają twoim komórkom, a czasami organom ciała. Kiedy wypijesz filiżankę yerba mate jako napoju, zauważysz, że te przeciwutleniacze działają w walce ze skutkami stresu, zmęczenia, bólu, chorób serca, a nawet niektórych form raka.

Oczywiście picie yerba mate jako napoju może również przyczynić się do zmniejszenia skutków wielu innych chorób i dolegliwości fizycznych. W rzeczywistości wykazano, że regularne picie tej herbaty zmniejsza ryzyko zarówno miażdżycy, jak i chorób serca. Wielu uważa, że ​​pijąc regularnie umiarkowaną ilość herbaty yerba mate, zmniejsza się ryzyko zwiększonego ryzyka wystąpienia którejkolwiek z tych dwóch śmiertelnych chorób nawet o 30%. Wynika to przede wszystkim z faktu, że zarówno miażdżyca, jak i choroby serca są stanami, które koncentrują się na gromadzeniu się blaszek tłuszczowych w tętnicach, a redukcja tych blaszek często może znacznie zmniejszyć ryzyko zawału serca lub udaru mózgu.

Oczywiście nie powinniśmy lekceważyć ogólnych korzyści zdrowotnych yerba mate. Wielu konsumentów wskazało, że kupują produkt, aby uzyskać zastrzyk energii w ciągu dnia. Jeśli prowadzisz aktywny tryb życia lub pracujesz w biurze, w którym potrzebujesz zastrzyku energii przez cały dzień, może się okazać, że filiżanka yerba mate dostarczyła Ci zastrzyku energii, który pozwoli Ci prawidłowo funkcjonować. Jeśli nie spożywasz żadnych napojów na bazie kofeiny, może się okazać, że z biegiem czasu spożywasz znaczną ilość yerba mate, nawet nie zauważając obecności kofeiny. Oprócz zapewniania zastrzyku energii przy regularnym spożywaniu, kofeina, która znajduje się w yerba mate, jest również znana z tego, że promuje jasność myśli i poprawia pamięć.